Widoki jakie można zobaczyć z kosza balonu często zapierają dech w piersiach. Jest rzeczą oczywistą, że każdy chciałby te chwile uwiecznić za pomocą dostępnych środków. Aparaty i kamery u naszych pasażerów są przez nas zatem mile widziane. :)
Zasady bezpieczeństwa w czasie fotografowania i filmowania podczas lotu
Ciesząc się wspaniałymi widokami i celując obiektywy swoich kamer, aparatów czy telefonów komórkowych w stronę pięknych krajobrazów trzeba jednak zawsze pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Chodzi o to aby wszelkie tego typu zabawki nie wyślizgnęły się przypadkiem z ręki i spadając z dużej wysokości nie wyrządziły komuś krzywdy.
WSZYSTKIE UŻYWANE PODCZAS LOTU URZĄDZENIA DO FOTOGRAFOWANIA I FILMOWANIA MUSZĄ BYĆ ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZONE PRZED PRZYPADKOWYM WYŚLIZGNIĘCIEM SIĘ Z RĘKI.
Szczególnie dotyczy to telefonów komórkowych, które często są dosyć śliskie i nie posiadają "smyczek" łączących je z ręką operatora. Kategorycznie zabronione jest zatem wystawiania takich niezabezpieczonych urządzeń poza burtę kosza!
To w zasadzie jedyne ograniczenia związane z fotografowaniem. Dawniej obowiązujące zakazy, w dobie wszechobecnych fotografii satelitarnych straciły sens. :)
Zabierając wartościowy sprzęt fotograficzny czy elektroniczny na lot balonem, trzeba pamiętać jeszcze o jednym. Nie wszystkie lądowania są idealnie miękkie. Czasem kosz się w ostatniej fazie lądowania przewraca, albo dosyć twardo przyziemia i delikatne urządzenia mogą w takiej sytuacji ulec uszkodzeniu. Warto więc rozsądnie skalkulować ryzyko zabierania do balonu super aparatu z delikatnym obiektywem za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy. :) Ekran Ipada lub dużego smartfona też może nie wytrzymać solidniejszego przygniecenia kolanem albo łokciem. :)